Moc gryzaka czyli .............jak wybrać dobry gryzak?

Moc gryzaka czyli .............jak wybrać dobry gryzak?

Moc gryzaka czyli .............jak wybrać dobry gryzak?

Pierwsze ząbki u naszych skarbów pojawiają się zazwyczaj między 6, a 10 miesiącem życia. W wieku 12-18 miesięcy twoje dziecko będzie miało już tyle ząbków, by swobodnie móc gryźć. Nim to jednak nastąpi trzeba przejść przez okres ząbkowania. Gdy Twoje dziecko płacze, jest rozbite, ślini się, trze piąstkami i paluszkami dziąsła to znak, że się zaczęło, a ty potrzebujesz wsparcia, by przejść przez ten trudny okres jak najłagodniej.

Ząbkowanie boli, ale możesz pomóc swojemu maluszkowi! - często przytulaj, głaszcz kołysz, mów łagodnym tonem, nawet jak nie zrozumie, Twoje maleństwo słysząc Twój spokojny głos będzie czuło się bezpiecznie -korzystaj z żeli na ząbkowanie, jednak nie możesz tego robić zbyt często - stosuj gryzaki na rynku jest ich wiele dostępnych mają różne kolory, kształty, jednak zawsze zwracaj uwagę by były one bezpieczne dla Twojego dziecka! Do wyboru jest wiele gryzaków maja różne kolory, kształty, wielkości, są kauczukowe, żelowe, a nawet drewniane.

Wybór bezpiecznego materiału

Najważniejsze jednak by Twój „wybawca” był bezpieczny i dostosowany do wieku Twojego dziecka. Sprawdź jego grubość, wielkość jak i to, by Twoja pociecha mogła swobodnie podnieść go do buzi. Koniecznie zwróć uwagę na skład, priorytetem jest bezpieczeństwo. Tworzywo z którego jest wykonany gryzak powinno być pozbawione sztucznych barwników i środków chemicznych. Gryzak nie powinien mieć też ostrych krawędzi, które mogę być niebezpieczne dla Twojego maluszka

Jeśli Twoje dziecko będzie używać gryzaka, chcesz być pewna, że nie jest on wykonany z toksycznego lub potencjalnie szkodliwego materiału. Wiele tanich gryzaków lub zabawek, nie ma podanego dokładnego składu użytych materiałów, i mogą być wytwarzać z użyciem chemikaliów, z którymi dzieci nie powinny mieć styczności.

Poszukaj gryzaków wykonanych z silikonu bez zawartości BPA, FDA i CE. W ten sposób Twoje dziecko może używać ich bez obawy, żę szkodliwe substancję przedostaną sie do jego organizmu.

Podobnie, jeśli Twoje dziecko jako gryzak używa np: zabawki, dobrze jest sprawdzić czy jest ona wykonana z bezpiecznego materiału pochodzenia syntetycznego lub naturalnego, najlepsze oczywiście są materiały organiczne i naturalne. Organiczne, naturalnie barwione bawełny lub włókna bambusowe, które można prać i suszyć łatwo są naszym pierwszym wyborem!

Łatwe czyszczenie

Nasze otoczenie jest pełne potencjalnych zagrożeń ze strony bakterii które mogą przedostać do ich małych organizmów. Jest to szczególnie ważne w przypadku gryzaków, które dziecko stale używa, dlatego też należy je regularnie czyścić. Nieczyszczony gryzak jest idealnym środowiskiem, pożywka dla rozwoju różnorakich bakterii.

W tym celu szukaj gryzaków które nie posiadają ukrytych otworów, zakamarków czy też szczelin, w które mogłaby się dostać ślina. Niektóre gryzaki mogą mieć małe dziurki w których ślina staję się idealnym miejscem do rozwoju " niepożądanych gości" a potem przysporzy dziecku dodatkowych cierpień a Tobie kolejnego powodu do zmartwień, i nawet prawidłowe wymycie może ich nie usunąć. Aby temu zapobiec, kupuj dobre jakościowo gryzaki, które można np myć w zmywarce, łatwe do czyszczenia, płukania, w każdej chwili.

Kształt i rozmiar

Kształt gryzaka jest naprawdę ważny. Upewnij się, że Twoje dziecko nie będzie wstanie oderwać i połknąć kawałka co mogłoby doprowadzić np do zakrztuszenia. Ważne jest także żeby gryzak mógł dotrzeć do bolesnych miejsc w tylnej części jamy ustnej, co może okazać się wyzwaniem.

Wiele gryzaków posiada okrągłe otwory w środku. Pomimo tego że są łatwe w chwytaniu i dziecko nie może ich połknąć, mogą nie docierać do wszystkich bolących miejsc w ustach dziecka.

Łatwa aplikacja żelu łagodzącego

Zapewne wiesz jak ciężko tobie czyli osobie dorosłej jest nanieść żel na dziąsło a jeszcze trudniej utrzymać go na miejscu, wiec tym trudniejsze jest to zadanie u ząbkującego niemowlaka. 

Dlatego zapewni to odpowiednio wyprofilowany gryzak, który dostarczy żel bezpośrednio do miejsca które jest źródłem bólu.

Kiedy zaprojektowałem Matchstick Monkey, jednym z moich głównych celów było znalezienie sposobu na zastosowanie ząbkowania leków prawidłowo, bezpiecznie i dokładnie - bez użycia palca!

I tu przychodzi rozwiązanie....

Gryzak Matchstick Monkey został zaprojektowany tak że ma idealny kształt. Łatwo jest go uchwycić jedną lub obie ręce i skierować w stronę jamy ustnej, pomagając rozwijać umiejętności motoryczne. Unikalny kształt oznacza również, że może bezpiecznie dotrzeć nawet do obszaru trzonowego grzbietu, czyniąc go praktycznym i uroczym.

Głowa małpki ma małe guzki, do których żel łagodzący ząbkowanie może łatwo przylgnąć, pozostając w miejscu, dopóki nie osiągnie bezpośredniego źródła bólu.


Post comments